služby

Testování & redesign online kurzu

Prošla vaším kurzem již hezká řádka účastníků a je čas ho vylepšit? Máte svůj nový program před spuštěním a nechcete riskovat pověst? 

Měřítkem dlouhodobě úspěšného online kurzu je stoupající množství jeho spokojených uživatelů a naplňování cílů. Realizace kurzu vás nezatěžuje příliš, stoupá povědomí o vaší značce a vašich schopnostech.

Přináší vaše kurzy skutečnou transformaci? Jsou snadno uchopitelné a použitelné? Umíte motivovat a bavit? A dělají radost vám, nebo máte plnou hlavu neustálých dotazů od zmatených účastníků? 

výběr častých témat redesignu

Účastníci kurzu jsou zahlcení, obsahu je příliš nebo struktura moc složitá.

Neustále odpovídáte na dotazy a je to vyčerpávající.

Řada studentů kurz nedokončí.

Studenti jsou spokojení, ale ne nadšení. Interakce v kurzu není taková, jakou byste si přáli.

Převádíte kurz na evergreen, do členské sekce nebo platformy.

Nejste si jisti, zda kurz odpovídá reálným potřebám studentů. Postrádáte informace, zpětnou vazbu nebo kvalitní dotazníky.

průběh spolupráce

Spolupráci předchází orientační telefonát. Projdeme vaši situaci a možná řešení. V případě potřeby doplníme o dotazník.

Prvním krokem je otestování kurzu z pohledu uživatele po stránce snadného použití, orientace a porozumění obsahu.

Následuje otestování učící roviny, vazba obsahu na avizované cíle, praktické úkoly a cvičení, zpětná vazba aj.

Na finální konzultaci projdeme nejdůležitější zjištění a jejich praktická řešení. Varianta "Komplet" zahrnuje detailní poznámky z testování včetně obecných i konkrétních doporučení.

Je váš online kurz dobře optimalizovaný pro učení? Bude uživatel spokojen? Jak ho můžete výrazně vylepšit?

V první fázi spolupráce Alena prostudovala mou ideu a náčrty prvních kapitol. Dala mi mnoho stran připomínek a tipů, zírala jsem na to jak tele na nový vrata. Dost myšlenek a tipů jsem z toho využila.

Kurz mám postavený, texty napsané, oslovila jsem Alenu na testování. Dala jsem Aleně přístupové údaje a čekala. Krátce. Přišly mi 4 nabušené strany a já zase zírala. Zasedla jsem k tomu a 4 hodiny upravovala, přidávala tlačítka a psala si úkoly na delší dobu, na kterých pracuji nyní.

Doporučuji Alenu jako learning designera každému, kdo kurz připravuje nebo i kurz má. Posune vás to na úplně jiný level. Alena není obyčejný tester (i když ti jsou taky důležití), je odborník na online kurzy.“

Martina Taubrová

certifikovaná lektorka Bachových esencí, www.bachovyesence.cz

cena

Testování & redesign

– TOP tipy pro zlepšení

4 600 Kč

Cena zahrnuje otestování kurzu z pohledu studenta a odborníka na tvorbu kurzu, přípravu doporučení a 60 minut online konzultace. Doporučení se soustředí na nejslabší stránky kurzu, jeho příležitosti a potenciál, jejichž úprava přinese zdaleka největší efekt. 

Ceny platné na objednávky do 30. června 2022.

cena

Testování & redesign

– KOMPLET do detailu

8 700 Kč

Cena zahrnuje otestování kurzu z pohledu studenta, přípravu doporučení v písemné formě a 90 minut online konzultace. Doporučení se zaměřují na úpravy a vylepšení kurzu od zásadních po detaily, včetně vysvětlujících poznámek a obecných tipů. Získáte cenný zdroj, ke kterému se můžete kdykoli vracet.

Ceny platné na objednávky do 30. června 2022.

Je čas vylepšit váš kurz a chcete se dozvědět více?

Využijte 20 minutové nezávazné konzultace ZDARMA

.

Máte další otázky

Co když už mám otestováno?

Pravděpodobně jste kurz již otestovali pomocí testerů z řad zájemců o kurz, dost možná vašich fanoušků. A oni vám neřekli všechno. Uživatelské testování má svoji důležitou úlohu a vřele ho doporučuji.

Analýza designera učení je zcela nová úroveň. Tam, kde si student „není jistý“, již vidím příčinu a možná řešení. Zpětnou vazbu dostanete přímou, podrobnou a doplněnou o konkrétní možnosti.

Ale můj kurz již dobrý je

Řada tvůrců kurzů za mnou přichází se slovy, že jejich kurz již dobrý je. To je skvělé. Posunout o stupeň výše se dá téměř vše, ale proč, když to není nezbytné.

Pokud si tedy za kvalitou stojíte a vaši účastníci to potvrzují, doporučuji se zaměřit na jednu věc, a tou je sběr informací. Věnujte čas kvalitním dotazníkům, zpětné vazbě, doptávejte se. Dříve nebo později se upgradu nevyhnete a budete k němu mít luxusní podklady.

Jestli nevíte jak na to, najděte si čas na konzultaci a dáme to dohromady.

Co není součástí služby?

Potřebné změny a úpravy neudělám za vás. Ani by se vám to nevyplatilo a vytratil by se váš jedinečný styl. Dávám si však záležet na tom, aby bylo vše jasné a odcházeli jste plně vybaveni.

U velmi rozsáhlých kurzů se věnuji jeho stěžejním částem tzv. sondou do obsahu. V kombinaci s vašimi doplňujícími dotazy je to plně dostačující.

Cílem Otestování & redesignu není vytvoření marketingové a obchodní strategie. Soustředím se na kvalitní produkt jako takový, ačkoli s přesahem do prodejky, cesty zákazníka apod.

Mám z testování obavy. Co se dozvím?

Praktické a užitečné informace, jak váš kurz vylepšit! Nehodnotím tvůrce ale obsah. Vím, jak je náročné mít odstup od projektu, na kterém jste strávili již tolik času. Kromě příležitostí ke zlepšení se podíváme i na silné stránky, které je vždy dobré podpořit.

Hraje roli, zda je kurz na platformě nebo Facebooku či emailem?

Ano i ne. Ke kurzům na platformách typu LearnDash, Teachable apod., ve členské sekci webu (Mioweb, WordPress) nebo skrze email přistupuji zcela standardně.

Kurzům ve Facebookové skupině předchází individuální domluva, kterou z možností, které se nám otevírají, se vydáme.

Další služby

Osobní konzultace